Inkscape


   

Inkscape - потужний і зручний інструмент для створення художніх і технічних ілюстрації у форматі векторної графіки, повністю сумісний зі стандартами XML, SVG і CSS. Редактор відрізняється широким набором інструментів для роботи з квітами і стилями (вибір кольору, копіювання кольору, копіювання / вставка стилю, редактор градієнта, маркери контуру).
У Inkscape підтримуються всі основні можливості SVG: контури, текст, маркери, клони, альфа-канал, трансформації, градієнти, текстури і угрупування. Також Inkscape підтримує метадані Creative Commons, правку вузлів, шари, складні операції з контурами, векторизацію растрової графіки, редагування тексту прямо на зображенні, зверстаний у фігуру текст.

Основні можливості Inkscape:
Обробка тексту: рендеринг, вставка тексту в контур, правка як однорідного багаторядкового, так і перетікає тексту.
Імпорт: SVG, SVGZ, EMF, EPS, PostScript, PDF, AI, Dia, Sketch, PNG, TIFF, JPEG, XPM, GIF, BMP, WMF, WPG, GGR, ANI, ICO, CUR, PCX, PNM, RAS, TGA, WBMP, XBM, XPM.
Експорт: PNG, SVG, EPS, PostScript, PDF, Dia, AI, Sketch, POV-Ray, LaTeX, OpenDocument Draw, GPL, EMF, POV, DXF.
Безліч інструментів для зручності малювання: Еліпс, Зірка, Спіраль, Каліграфічне перо, Текст, Градієнт, Піпетка.
Робота з контурами: логічні операції, динамічна і пов'язана втяжка, спрощення контуру, оконтурювання штриха, створення складових контурів, вставка нового вузла в будь-яку точку контуру, швидка зміна типу вузла з гострого на згладжений або симетричний, динамічні контурні ефекти.
Велика кількість продуманих клавіатурних комбінацій для швидкого виклику функцій.
Інформативна статусний рядок з інформацією про виділені об'єкти і підказують клавіатурні комбінації.
Вбудований векторизатор растрових зображень.
Розширені можливості роботи з клонами об'єктів, створення візерунка з клонів за допомогою будь-якої з 17 груп симетрії.
Колективне малювання через протокол XMPP (Jabber).
Редактор XML-коду документа з деревом об'єктів - для доступу до тимчасово непідтримуваних в графічному інтерфейсі параметрами документа.
Збереження і відкриття документів в стислому вигляді, з використанням алгоритму компресії gzip.

Вікно програми Inkscape
Інтерфейс векторного графічного редактора Inkscape складається з керуючих елементів і функцій, покликаних зробити роботу художника простою і зручною. Інтерфейс векторного графічного редактора Inkscape складається головним чином з робочого вікна, в якому можна створювати і управляти кресленнями. У вікні розташовані керуючі та інформаційні інструменти.

ViknoГоловне меню (Головне меню у верхній частині вікна) - Як і в більшості інших програм, головне меню Inkscape містить основні функції роботи з програмою: робота з файлами, функції редагування та перегляду, функції редактора роботи з текстом, фільтрами, об'єктами і контурами, доповнення і довідкову інформацію

Панель елементів управління - Залежно від того, який інструмент вибраний у вікні інструментів Inkscape, змінюється вид контекстної панелі Inkscape. У контекстній панелі відображаються настройки і параметри активного інструменту. Залежно від ситуації зміна цих параметрів може відразу вплинути на обраний об'єкт, а в деяких випадках зміни параметрів вступлять в силу тільки при створенні нового об'єкта або вплинуть на існуючі та нові об'єкти.
Розмітка, лінійки, направляючі і сітки - лінійка розмітки розташована вгорі і зліва полотна inkscape. Ділення лінійки розмітки визначають відстані в деяких одиницях, за замовчуванням в пікселях. Змінити налаштування одиниць виміру можна у властивостях документа в меню "файл" - "Властивості документа".

Вікно інструментів - це основний елемент для роботи в векторному редакторі Inkscape. Вікно інструментів inkscape містить основний набір графічних інструментів для створення і редагування фігур. У вікні інструментів inkscape присутні інструменти для роботи з геометричними фігурами, а також вільної трансформації фігур і ліній, інструменти для роботи з текстом і кольором (заливка і градієнти).
Палітра - це швидкий доступ до квітів, вона ж дозволяє призначити кольору до фігур Inkscape. Вона відображається в нижній частині вікна програми, або може бути відкрита в вигляді окремого вікна. Щоб знайти колір, який вам подобається, просто перейдіть бігунок внизу палітри і виберіть колір. Налаштувати палітру кольорів можна, клацнувши по трикутнику в правому кутку палітри і вибравши один із запропонованих варіантів. Щоб застосувати колір до фігур "колір заливки", просто натисніть на колір після вибору однієї або декількох фігур. Щоб застосувати колір до контуру, натисніть клавішу Shift під час вибору кольору.
Полотно - не дивлячись на те, що кордони відображуваного на полотні "листа" окреслюють межі зображення для друку або збереження, при малюванні розмір "листа" зовсім не обмежують область зображення. Ви навіть можете зробити кордону "сторінки" і показані на малюнку вище тіні цих кордонів невидимими. Налаштувати видимість кордонів сторінки можна у властивостях документа. Деякі користувачі вважають за краще використовувати кордону сторінки, інші використовують для малювання весь простір полотна.

Рядок стану - відображає (зліва направо): колір заливки і обведення об'єкта, можливість швидкої роботи з шарами і перемикання між ними, область повідомлень, Індикатор координат покажчика миші, управління масштабом.

Контекстна панель управління - панель параметрів прилипання дозволяє легко налаштувати параметри прилипання об'єкта inkscape. Функції цієї панелі зручні для правильного і точного розміщення об'єктів. Панель параметрів прилипання розташована вертикально по правому краю робочої області вікна.
Панель інструментів - містить значки-іконки, які викликають певні команди редактора. Ці команди також доступні в головному меню або по комбінації клавіш. Панель інструментів призначена для більш легкого доступу до найбільш використовуваних функцій редактора. prohramy Inkscape

Скачать Inkscape можно здесь

Комментариев нет:

Отправить комментарий